П`ятниця, 17.05.2024, 11:09
Радіо
www.radiobells.com #radiobells_script_hash
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [2]
Для вчителів [3]
Для батьків [2]
Методичний портал
Корисна інформація

Найкращі інтернет-ресурси для вчителів початкових класів

Навчально-методичний кабінет

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68
Міні-чат
Корисні посилання

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Для батьків

Переваги вивчення другої мови з раннього дитинства

Переваги вивчення другої мови з раннього дитинства

Глобалізація суспільства, у якому ми живемо, відбувається стрімкими темпами. Межі між мовами й культурами стираються. Сьогодні у світі налічується 106 країн і понад 6500 мов. Усе більше й більше батьків з ранніх років навчають своїх дітей другої мови, тому що двомовність має безліч переваг.

Переваги двомовних дітей

Дослідження психологів указують на численні переваги навчання дитини другої мови з раннього віку. Розглянемо найбільш явні переваги двомовності.

Розвиток пізнавальної сфери

Коли людина володіє двома мовами, мозок використовує їх одночасно, і людині доводиться подумки розділяти їх у процесі мислення або мовлення. Двомовні люди з часом учаться переходити з однієї мови на іншу при використанні їх у різних ситуаціях. Така здатність мозку допомагає двомовним дітям краще справлятися із завданнями. У них краще розвинена довгострокова й короткострокова пам'ять. Вільне володіння двома мовами підвищує їх здатність до вивчення третьої мови й т. ін.

Емоційний і соціальний розвиток

Якщо в родині говорять однією мовою, а в оточенні дитини - іншою, володіння обома мовами стає для неї великою перевагою, оскільки дитина може вільно спілкуватися з усіма. Наприклад, якщо одна бабуся розмовляє тільки російською мовою, а інша - тільки українською, дитина, вільно спілкуючись з ними, зберігає міцний зв'язок з обома. Дослідження показують, що двомовна дитина краще концентрується й контролює свою поведінку, вона більш схильна пристосовуватися до однолітків.

Здатність сприймати нові поняття

Діти, які володіють двома й більше мовами, здатні швидко засвоювати нові поняття та концепції. Це стосується не тільки вивчення нових мов, а й інших областей знань: математики, фізики й т. ін.

Розуміння різних культур

Дитина, що володіє декількома мовами, може спілкуватися з представниками різних культур, у той час як дитина, що володіє лише однією мовою, позбавлена такої можливості. Двомовні діти можуть безпосередньо зіштовхуватися з іншими культурами, а не тільки читати про них або чути від інших людей. Таким чином, діти стають відкритими до нових культур, а не тільки до тієї, до якої вони належать.

До перерахованих переваг знання кількох мов дає в дорослому віці перевагу для кар'єрного зростання. Освіта, бізнес, державне управління - у цих та багатьох інших сферах знання іноземних мов може стати в пригоді.

Двомовне спілкування вдома

Дитина може засвоїти кілька мов двома способами: вона може почати говорити двома мовами одночасно або послідовно вчити їх одну за іншою. Дитина краще засвоює мови при одночасному вивченні, особливо в ранньому віці. При послідовному вивченні в неї можуть виникати тимчасові затримки в мовному розвитку на обох мовах, але при належній підтримці дитина зможе наздогнати своїх однолітків.

При одночасному вивченні двох мов удома кожен із батьків повинен говорити з дитиною рідною для нього мовою. У таких випадках дитина асоціює ту чи іншу мову з кимось із батьків і сама починає спілкуватися з кожним із них різними мовами. Однак це не єдиний спосіб одночасно навчити дитину декількох мов. Наприклад, якщо один або обоє батьків вільно володіють кількома мовами й можуть говорити на них з дитиною, можна навчити її мови, яка не є для батьків рідною.

Не рекомендується з народження вчити дитину мови, яка не є для батьків рідною. Це заплутає дитину та призведе до затримки розвитку мовлення.

Як навчити дитину декількох мов з раннього дитинства

Навіть якщо всі члени вашої родини говорять однією мовою, ви все одно можете навчити дитину другої мови, якщо захочете. Для цього можна зробити наступні кроки:

  • віддати дитину в спеціалізований дитячий садок або школу з поглибленим вивченням іноземних мов;
  • найняти няньку, яка вільно володіє іноземною мовою та буде говорити нею з дитиною;
  • записати дитину на позашкільні заняття з іноземних мов;
  • показувати їй навчальні відео;
  • спілкуватися з іншими сім'ями, у яких говорять іноземною мовою;
  • часто подорожувати за кордон разом з дитиною.

Труднощі виховання двомовної дитини

Крім явних переваг, ви можете зіштовхнутися з низкою труднощів при навчанні дитини другої мови.

Початкове змішування мов. Спочатку діти не розрізняють мов. Для них усі мови є засобом спілкування, тому часто двомовні діти починають речення  однією мовою, а закінчують іншою або кілька разів переходять з однієї мови на іншу. Дорослішаючи, діти вчаться розрізняти мови. Коли ми володіємо більш ніж однією мовою, ми не можемо «вимкнути» будь-яку з них, і навіть дорослим буває важко переорієнтовувати мислення або спілкування з однієї мови на іншу.

Перевага однієї мови над іншою. Одні діти вважають за краще розмовляти то однією, то іншою мовами, а інші відразу вибирають собі одну головну мову. Зазвичай вони вибирають ту мову, якою розмовляють у дитячому садку чи школі. Якщо ви хочете, щоб дитина вільно володіла і другою мовою, необхідно забезпечити їй мовну практику поза школою або дитячим садком.

Можливі затримки мовленнєвого розвитку. Є міф про те, що двомовність стає перешкодою для мовленнєвого розвитку дітей, навіть якщо інших причин для затримок у розвитку немає. Однак деякі вчені дійсно думають, що на початкових етапах двомовність може викликати затримку мовленнєвого розвитку. Але як тільки дитина починає говорити, вона зазвичай наздоганяє своїх однолітків. Ця затримка може бути пов'язана з великою кількістю слів двох мов, з якими зіштовхується дитина.

Регресія в засвоєнні мови, коли дитина йде до школи. Діти хочуть відповідати своєму колу спілкування. Якщо дитина говорить не тією мовою, що й усі її однокласники, вона може здаватися іншим не такою, як усі. Тому дитина деякий час може відмовлятися розмовляти другою мовою, якої ви її вчите.

Навчання дитини другої мови може бути непростим, але воно дасть їй безліч переваг. Якщо у вашому будинку говорять кількома мовами, ви можете вивчати їх з дитиною. Це буде їй же на користь.

Категорія: Для батьків | Додав: sveta-ponomarenko (01.04.2018)
Переглядів: 199 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Школа України
Пошук
Новини освіти
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Погода
Код моєї кнопки
Корисні сайти
НАЗВАНИЕ
Перша сходинка школяра
Школьный дворик Рудаковой Лидии
КРИНИЧКА

Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites